Participació dels Malalts de Turmell a les curses d’aquests darrers cinc dies

Trenta-unena edició de la Cursa de s’È

El passat diumenge tenia lloc una de les curses amb més renom d’aquestes dates, no de bades ha celebrat enguany la seva trenta-unena edició. La de 16 Km que transcorre entre les localitats d’Alaró, Lloseta i Binissalem, va comptar amb la participació de 12 efectius del club llorencí, dels que podeu consultar-ne els seus resultats i veure’n fotos a aquesta publicació 👇d’Instagram del compte dels Malalts o, si voleu consultar la classificació sencera, picant aquí.

Duatló de Nadal Invertit

També aquest diumenge passat tenia lloc a Manacor la desena edició del Duatló de Nadal Invertit, a on hi prengueren lloc en Sebastià Rigo Binimelis, que aconseguí la quarta plaça a la classificació absoluta i en Xavier Martínez Vaquer que quedà també quart classificat a la seva categoria (Junior Masculí). Aquesta prova, a on també s’hi podia participar en la modalitat de relleus, va tenir a un representant del club que va pujar al tercer caixó del podi en la modalitat de relleus mixtes, en Miquel Lluis Puigròs, que hi participava conjuntament amb na Maria Díaz i als quals podeu veure a les imatges següents.

Cursa “Rafa Nadal Sports Centre Urban Race” de Manacor

Apuntau els següents noms que són els més joves del club i ja trepitgen ferm:

  • Aina Massanet Sansó
  • Ona Rigo
  • Miquel Blanes Caldentey
  • Pere Mesquida Caldentey
  • Joan Blanes Caldentey

Tots ells han participat a la curses destinades a les categories d’edat inferior als 14 anys, aconseguint en Joan Blanes Caldentey la primera posició en la categoria Sub-12 com a resultat més destacat.

Pel que fa a les curses de 11 i 6 kilòmetres els participants llorencins aquests han sigut les mitges kilomètriques dels participants del club:

Cursa d’onze kilòmetres (llistat)

  • Joan Gomila Jaume 3:49
  • Gaspar Mesquida Galmés 3:57
  • Toni Llinas Pascual 3:58
  • Juan Torres Sancho 4:03
  • Xavi Martinez Vaquer 4:10 (primer classificat a la categoria sub-18)
  • Miquel Vicens Lliteras 4:43
  • Jose Miguel Parma Sánchez 4:43

Cursa de sis kilòmetres (llistat)

  • Sebastià Rigo Binimelis 3:41
  • Serafí Lliteres Maçanet 4:00
  • Cristina Fullana 4:21 (Quarta classificada a la categoria femenina)
  • Damià Muñoz Barcelo 4:42
  • Pedro Antonio Femenias Bosch 4:43
  • Xavier Massanet Vaquer 6:02
  • Cristina Puigròs Galmés 7:03

Aquí 👇 en podeu trobar imatges de les diferents distàncies

Deixa un comentari

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir el correu brossa. Aprendre com la informació del vostre comentari és processada