Iniciativa de recollida de mòbils i tablets que ja no funcionen per col·laborar amb l’Institut Jane Godall

Les mestres d’anglès del Ceip Mestre Guillem Galmés ens fan arribar aquesta petició per a tota la gent que hi vulgui col·laborar:
“A la nostra àrea hem iniciat una campanya en col·laboració amb l’Institut Jane Goodall anomenada “Mobilitza’t per la selva”. Els nostres alumnes han decidit fer-vos arribar un correu per si podeu difondre la seva iniciativa.
El correu és el següent:

Hola som els nins i nines de 4rt. A la nostra escola feim un projecte de recollida de mòbils i tablets que ja no funcionen per ajudar a protegir els ximpanzés. Podeu dur els mòbils o tablets a l’escola o a l’espai 36. Nosaltres els enviarem a l’Institut Jane Goodall per a reciclar-los. Al poble trobareu cartells amb la informació.

Gràcies per la vostra ajuda.”

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà.

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.